Vakantiehuis huren in Endingen am Kaiserstuhl

13 vakantiehuizen in Endingen am Kaiserstuhl, Zwarte Woud, allemaal direct te boeken via Huisje huren.

5.892 inwoners.

Endingen am Kaiserstuhl is een kleine stad in het zuidwesten van Duitsland, op 186 meter boven zeeniveau in de deelstaat Baden-Württemberg. De plaats ligt in het Landkreis Emmendingen, aan de rand van de heuvelrug Kaiserstuhl en met de Rheinebene en de Vogezen binnen handbereik. Het is een bestemming voor wie de Zwarte Woud wil verkennen zonder midden in de massa te zitten, en voor wie houdt van wijn, wandelroutes en een Dorpse sfeer met een eigen historische kern. Je vindt er musea over het verleden als grensgebied, maar ook gewoon een bakker en een slager voor je dagelijkse boodschappen.

  • 13 vakantiehuizen
  • €70 vanaf, per nacht
  • €120–140 meestal vanaf, per nacht
  • 139 plekken in de omgeving
  • 6 buurplaatsen

Aanbod

12 van de 13 huizen

een greep over de hele prijsrange

Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.

Het aanbod

Wat voor huizen staan er in Endingen am Kaiserstuhl?

Het vakantieaanbod in Endingen am Kaiserstuhl bestaat vooral uit appartementen en vakantiehuizen, met een duidelijke voorkeur voor kleinere gezelschappen. Dat zie je terug in de verdeling van slaapkamers: van één tot drie per accommodatie, geschikt voor twee tot zes personen. Er zijn weinig grote groepshuizen te vinden, wat betekent dat je hier niet snel tussen feestende families of zakelijke groepen terechtkomt. Het is eerder een plek voor stellen, kleine gezinnen of twee bevriende gezinnen die samen op pad gaan.

Een deel van de huizen staat honden toe, wat opvalt in een aanbod dat over het algemeen compact is. Dat maakt de plaats interessant voor wie niet zonder viervoeter op reis wil of kan. De spreiding in grootte betekent ook dat je als echtpaar niet per se in een huis voor zes hoeft te zitten, terwijl een gezin met kinderen wel degelijk ruimte kan vinden. De focus op kleinschaligheid zegt iets over het tempo hier: dit is geen bestemming voor wie een vertrekpark met animatie wil, maar voor wie zelf invulling geeft aan de dag en 's avonds terugkeert naar een huis dat naar verhouding persoonlijk aanvoelt.

Prijzen

Wat kost een vakantiehuis in Endingen am Kaiserstuhl?

De helft van de huizen begint tussen €120 en €140 per nacht. Gemeten over 13 huizen, peildatum deze week.

Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.

Kaart

Waar liggen de vakantiehuizen in Endingen am Kaiserstuhl?

interactief · enige JavaScript op de pagina
  • vakantiehuis
  • met kinderen
  • natuur en strand
  • uitgaan
  • eten en drinken
  • voorzieningen
  • bezienswaardigheden

Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.

In de buurt

139 plekken rond Endingen am Kaiserstuhl

41 Eten en drinken
nog 36 andere

en nog 11 verder weg: dit zijn de dichtstbijzijnde.

35 Voorzieningen
nog 30 andere

en nog 5 verder weg: dit zijn de dichtstbijzijnde.

30 Bezienswaardigheden
nog 25 andere
16 Natuur en strand
nog 11 andere
12 Met kinderen
nog 7 andere
5 Uitgaan

Met kinderen valt er genoeg te doen zonder dat je elke dag de auto hoeft te pakken. Verspreid over Endingen liggen meerdere speelplaatsen, van de Bahlinger Weg tot de Luisenstraße en het Schelmengraben, zodat je niet steeds naar dezelfde plek hoeft. Bij de Erleweiher kun je met oudere kinderen minigolfen, een combinatie die een ochtend of namiddag makkelijk vult. Het zijn geen grote attracties, maar wel voorzieningen die je bezoek luchtig houden als de wijnstreek op zich nog niet genoeg aandacht trekt van jonge reizigers.

Eten doe je op verschillende niveaus. Voor een diner uit de streek staan het Engel-Stüble en Gasthof Engel klaar, terwijl Merkles Restaurant iets formeler is en de Pfarrwirtschaft en Dielbuckschänke de lokale keuken in een eenvoudiger jasje serveren. Wie een avond geen zin heeft in Duits of Frans, kan terecht bij Kaiser Holzofen voor kebap en pizza, of bij Cafe Kaktus voor iets luchtigers. In de verdere omgeving voegt Sportgaststüble Erle en Strauße Uf'm Buck variatie toe, met Monis Landküche als optie voor wie echt de regionale sfeer opzoekt. Uitgaan is beperkt, maar wie wil kan bij Schwarzbrenner of Die Kleine Kneipe een avond doorbrengen; in Erle vind je met RED - lounge & bar een alternatief als je wat meer zitruimte zoekt.

De natuur is waar Endingen am Kaiserstuhl het verschil maakt. Het eigen terrein grenst aan de Kaiserstuhl Schwarzwald en kijkt uit over de Rheinebene richting de Vogezen. Dat drielandengevoel (Duitsland, Frankrijk, het Zwarte Woud) is voelbaar in het landschap en de lichtval. Wie verder wil, trekt naar het Erletal, de Amolterer Heide of kijkt naar het Bestattungswald Kaiserstuhl voor een bijzondere, stilte-gerichte ervaring. Het Rückgrat Endingen vormt een herkenbaar punt in het landschap voor wie wandelroutes volgt.

Voor de dagelijkse gang van zaken hoef je de stad niet uit. City Markt Endingen is de supermarkt, Bäckerei Schwehr heeft het brood en Der Kaiser Metzger zorgt voor vlees uit de streek. De St. Katharina Apotheke, meerdere huisartsen en zelfs een Hautarzt am Kaiserstuhl maken het plaatje compleet voor wie langer blijft of gewoon geen zin heeft om voor een voetpleister naar de volgende stad te rijden. Dorfbäckerei Ritter en Metzgerei Reichenbach in de omgeving zijn aanvullingen, niet noodzakelijke uitwijken. Dat maakt Endingen geschikt voor een vakantie waarin je niet constant op pad hoeft voor het leven van alledag.

Gegevens uit OpenStreetMap, maandelijks bijgewerkt. Klik een plek aan om te zien waar hij ligt.

Goed om te weten

Praktisch in Endingen am Kaiserstuhl

  • De accommodaties zijn ingericht op 2 tot 6 personen, dus groepen moeten uitzoeken of verdelen of juist elders zoeken.
  • Honden zijn in een deel van de huizen toegestaan; check bij boeking of je specifieke huis dat toestaat.
  • Een auto is praktisch: veel voorzieningen zijn in het dorp, maar de uitgestrekte wijn- en natuurgebieden liggen verspreid.
  • De speelplaatsen zijn klein en wijkgebonden, ideaal voor jonge kinderen, minder geschikt voor tieners die afwisseling zoeken.
  • In juli en augustus valt relatief veel regen voor het zomerseizoen; neem regenkleding mee voor wandel- en fietstochten.
  • Apotheek, huisartsen en zelfs een dermatoloog zijn in Endingen zelf gevestigd, handig bij langere verblijven.
  • Het Vorderöstereich Museum en het Altes Rathaus geven inzicht in de geschiedenis als grensgebied; het is geen decoratief verleden maar een verhaal dat het dorp vorm gaf.

Wanneer gaan

Het weer in Endingen am Kaiserstuhl

Van de warme maanden is augustus gemiddeld de droogste: 25,8° overdag en zo'n 12 dagen met regen. Natst is november, met ongeveer 15 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.

Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.

De warmste maanden zijn juni, juli en augustus, alle drie met een gemiddelde van 26 graden. Juni opent het seizoen met al volop zon en relatief wat minder regendagen dan juli en augustus (dertien tegenover veertien) wat het een sterke maand maakt voor wie de hitte van het hoogseizoen wil ontlopen zonder op temperatuur in te leveren. In die periode zijn de terrassen in Endingen lang open en ligt het wijnseizoen in het verschiet, want de druivenrijping op de Kaiserstuhl is dan in volle gang.

Mei en september vormen de schouders van het seizoen. Mei tikt de twintig graden aan maar heeft nog veertien regendagen, terwijl september met tweeëntwintig graden en dertien buien een zachtere nazomer biedt. Dat is voor wie wandelt of fietst interessant: de wijnvelden verkleuren in september, en het toerisme is merkbaar minder dan in juli en augustus. Je hebt meer de ruimte op de routes, en de restaurants hoeven niet vooruit gereserveerd.

Het nadeel van de zomermaanden is de hoeveelheid neerslag. Juli en augustus houden dertien tot veertien regendagen aan, wat neerkomt op bijna elke tweede dag met een bui. Dat is in deze druivenstreek niet vreemd (de wijnlanden willen water) maar het betekent wel dat je vakantiehuis een goede uitvalsbasis moet zijn voor dagen waarop de Vogezen in de wolken zitten. In oktober daalt de temperatuur naar zeventien graden en houdt het aantal buien stand, terwijl november en december met tien en zeven graden en vijftien respectievelijk twaalf regendagen het najaar en de winter intreden. Voor wie niet van warmte houdt maar wel van streekproducten en museumsbezoek, is het najaar een optie; voor een actieve vakantie met buitenverblijf blijft het venster van mei tot september het meest logisch.

Veelgestelde vragen

Goed om te weten

Wat kost een vakantiehuis in Endingen am Kaiserstuhl?

De helft van de huizen begint tussen €120 en €140 per nacht. Het goedkoopste begint bij €70. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.

Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Endingen am Kaiserstuhl?

Op dit moment staan er 13 vakantiehuizen in Endingen am Kaiserstuhl in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.

Kun je in Endingen am Kaiserstuhl een vakantiehuis met hond huren?

Ja. Van de huizen die we tonen is er één waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.

Zijn er restaurants en winkels in Endingen am Kaiserstuhl?

Binnen vier kilometer liggen 41 gelegenheden om te eten of te drinken en 35 voorzieningen zoals supermarkten en winkels. Ze staan hierboven op naam.

Verder kijken

Buurplaatsen van Endingen am Kaiserstuhl