Lit-et-Mixe: 2 foto's uit het aanbod
De omgeving van Lit-et-Mixe
Foto bij Centraal gelegen appartement Jade et Elena in Lit-et-Mixe Bekijk huis in de buurt →
De omgeving van Lit-et-Mixe
Foto bij Centraal gelegen appartement Jade et Elena in Lit-et-Mixe Bekijk huis in de buurt →

Vakantiehuis huren in Lit-et-Mixe

6 vakantiehuizen in Lit-et-Mixe, Les Landes, allemaal direct te boeken via Huisje huren.

Gemeente in het Franse departement Landes. 1.563 inwoners.

Lit-et-Mixe is een gemeente in het Franse departement Landes, in de regio Nouvelle-Aquitaine. De plaats valt onder het arrondissement Dax en ligt in Les Landes, een streek die zich kenmerkt door uitgestrekte bossen en een kustlijn die hier en daar dicht bij het dorp komt. Het oorspronkelijke Occitaanse naam Lit e Micse wijst op een lang bewoonde plek, waar het landelijke karakter nog altijd overheerst. Dit is een bestemming voor wie de drukte van de grotere badplaatsen links wil laten liggen, maar wel graag de mogelijkheid heeft om naar het strand te wandelen. Je komt hier voor een vakantie die draait om wandelen door de naaldbossen, fietsen over zandpaden en 's avonds terugkeren naar een huis dat meestal niet groter hoeft te zijn dan strikt nodig.

  • 6 vakantiehuizen
  • €50 vanaf, per nacht
  • €60–140 meestal vanaf, per nacht
  • 6,5 km tot het strand
  • 6 buurplaatsen

Aanbod

6 van de 6 huizen

een greep over de hele prijsrange

Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.

Het aanbod

Wat voor huizen staan er in Lit-et-Mixe?

Het vakantieaanbod in Lit-et-Mixe bestaat voornamelijk uit appartementen en vakantiehuizen, zonder dat er sprake is van grootschalige parken of hotels. Die keuze zegt iets over de sfeer: dit is geen plaats waar busladingen toeristen arriveren, maar waar je zelf je ritme bepaalt in een huis dat meestal aan een kleiner gezelschap is aangepast. De slaapkamers lopen uiteen van één tot vier per huis, wat betekent dat je als stel evengoed een geschikte plek vindt als een vriendengroep van een tiental personen. Die spreiding in grootte maakt het dorp toegankelijk voor verschillende soorten vakantiegangers, zonder dat er een dominante groep is.

Een deel van de huizen staat op loopafstand van het strand, wat bepaalt hoe je je dag indeelt. Je kunt 's ochtends met je handdoek vertrekken zonder de auto te starten, en 's middags terug zijn voor de lunch in het huis. Sommige accommodaties laten honden toe, wat voor een wandeling door de bossen van Les Landes een praktisch voordeel is. Het aanbod dat vooral op kleinere gezelschappen is gericht, past bij een bestemming waar je niet komt voor groots uitgaan, maar voor samen zijn in een omgeving die daar ruimte voor biedt.

Prijzen

Wat kost een vakantiehuis in Lit-et-Mixe?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €140 per nacht. Gemeten over 6 huizen, peildatum deze week.

Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.

Kaart

Waar liggen de vakantiehuizen in Lit-et-Mixe?

interactief · enige JavaScript op de pagina
  • vakantiehuis

Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.

Goed om te weten

Praktisch in Lit-et-Mixe

  • Sommige huizen liggen op loopafstand van het strand, anderen niet: check de ligging als je zonder auto wilt komen.
  • Het aanbod is vooral gericht op kleinere gezelschappen, met huizen van 2 tot 10 personen; grotere groepen hebben minder keuze.
  • Een deel van de huizen staat honden toe, maar lang niet alle: vraag het na bij reservering.
  • Voor uitgebreide boodschappen en medische zorg rijd je naar Dax of een grotere plaats in de buurt.
  • In juli en augustus is de drukte het grootst en zijn stranddag en restaurant het eerst volgeboekt.
  • De regen valt het hele jaar door, met de minste kans in juli en augustus; neem in elk seizoen iets waterdichts mee voor de bossen.

Wanneer gaan

Het weer in Lit-et-Mixe

Van de warme maanden is augustus gemiddeld de droogste: 26,4° overdag en zo'n 8 dagen met regen. Natst is mei, met ongeveer 14 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.

Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.

De maanden juni tot en met september zijn de meest voor de hand liggende periode om Lit-et-Mixe te bezoeken, met temperaturen die steeds boven de twintig graden komen en in juli, augustus en zelfs september de warmste dagen brengen. Augustus is daarin de topmaand, met een gemiddelde dagtemperatuur die het hoogst ligt van het jaar. Juni en september bieden een tussenweg: het weer is vaak al of nog zomers, maar de drukte van de Franse schoolvakanties is minder. Juli en augustus zijn de maanden waarin de stranden het meest worden gebruikt en de reserveringen voor restaurants en accommodaties het snelst vol zitten.

De randen van het seizoen hebben hun eigen profiel. Mei en oktober geven temperaturen die in oktober nog boven de twintig graden kunnen liggen, in mei net eronder. Het is dan wandelen en fietsen weer, maar stranddagen zijn een kwestie van geluk en windbescherming. Je deelt het dorp met minder mensen, en de prijzen van vakantiehuizen liggen lager. Voor wie niet per se wil zwemmen maar wel van de kust en de bossen houdt, zijn dit ondergewaardeerde maanden. Neem wel een extra laag mee, want de avonden koelen snel af als de zon lager staat.

Het weer bepaalt wat je in Lit-et-Mixe kunt doen, en dat is eerlijker dan in steden waar musea en winkels een regendag redden. In juli en augustus zijn de regendagen het schaarsst, met gemiddeld acht tot negen dagen per maand waarop neerslag valt. Dat lijkt weinig, maar het kan lokaal hard regenen. In januari, de koudste maand met elf graden gemiddeld, zijn dat er dertien. De winter is hier geen tijd voor een strandvakantie, maar wel voor wie de leegte van het strand en het ruisen van de bossen in mist en motregen op prijs stelt. De meeste vakantiehuizen zijn dan gesloten of onverwarmd, dus controleer dat als je een midweek in de stilte overweegt.

Veelgestelde vragen

Goed om te weten

Wat kost een vakantiehuis in Lit-et-Mixe?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €140 per nacht. Het goedkoopste begint bij €50. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.

Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Lit-et-Mixe?

Op dit moment staan er 6 vakantiehuizen in Lit-et-Mixe in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.

Kun je in Lit-et-Mixe een vakantiehuis met hond huren?

Ja. Van de huizen die we tonen zijn er 4 waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.

Hoe ver is het strand vanaf Lit-et-Mixe?

Het dichtstbijzijnde vakantiehuis in ons aanbod ligt op 6,5 kilometer van het strand. Per huis staat de afstand bij de gegevens vermeld.

Verder kijken

Buurplaatsen van Lit-et-Mixe