Vakantiehuis huren in Castiglione del Lago
20 vakantiehuizen in Castiglione del Lago, Trasimenomeer, allemaal direct te boeken via Huisje huren.
15.574 inwoners.
Castiglione del Lago ligt aan de zuidwestkust van het Trasimeense Meer, in het binnenland van Umbrië op ruim driehonderd meter hoogte. De plaats fungeert als gemeente met verscheidene wijkkernen, waaronder Panicarola, en biedt een uitvalsbasis voor wie het meer en de heuvels van deze streek wil verkennen. Het is een bestemming voor wie niet kiest voor de kust, maar wel op zoek is naar water, wandelmogelijkheden en het rustigere ritme van een Italiaans meerendorp. De omvang van de gemeente, ruim tweehonderd vierkante kilometer, betekent dat je hier ruimte genoeg vindt om je terug te trekken, ook in de hoofdseizoenen.
- 20 vakantiehuizen
- €40 vanaf, per nacht
- €80–140 meestal vanaf, per nacht
- 7,5 km tot het strand
- 2 buurplaatsen
Aanbod
12 van de 20 huizen
-
Wellness en rust in vakantiehuis Villastrada, Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €43 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervol vakantiehuis voor 4 personen in Castiglione del Lago · 50 m² (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €72 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervol vakantiehuis Appartamento il Coniglio in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €72 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervol vakantiehuis in Castiglione del Lago aan het Trasimenomeer (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €72 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
6-persoons appartement met wellness in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
6 pers · 2 slaapkamers · hond welkom
vanaf €76 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Ruime Junior Suite voor 4 personen in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 1 slaapkamer
vanaf €105 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervol vakantiehuis Appartamento il Gatto e Cincia in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
6 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €108 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervol 2-persoons appartement met open haard in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €125 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Knus rijtjeshuis voor 2 bij het Trasimeense Meer met zwembad (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 2 slaapkamers · hond welkom
vanaf €131 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Sfeervolle groepsaccommodatie Fischione in Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
3 pers · 1 slaapkamer
vanaf €136 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Whirlpool en rust in vakantiehuis Olimpia, Castiglione del Lago (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 2 slaapkamers · hond welkom
vanaf €169 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Privézwembad en meerzicht bij vakantiehuis La dolce collina (opent in een nieuw tabblad)
15 pers · 6 slaapkamers · hond welkom
vanaf €330 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad)
Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.
Het aanbod
Wat voor huizen staan er in Castiglione del Lago?
De vakantiehuizen in Castiglione del Lago zijn vooral vakantiewoningen, appartementen en groepsaccommodaties, waarbij het aanbod duidelijk is toegesneden op kleinere gezelschappen. Dat betekent niet dat groepen hier niet aan hun trekken komen: met zes slaapkamers en ruimte voor vijftien personen is er ook capaciteit voor familiebijeenkomsten of vrienden op vakantie. De spreiding loopt echter van compacte woningen voor twee personen tot die grotere huizen, wat zichtbaar maakt dat het merendeel van de gasten uit stellen of kleine gezinnen bestaat.
Een deel van de huizen heeft een zwembad, wat aantrekkelijk is als het meer zelf even te ver weg voelt of als je met kinderen reist die afwisseling zoeken. Houd er rekening mee dat niet alle accommodaties honden toelaten: wie met een hond reist, moet hier actief op filteren. Het feit dat het strand pas op enkele kilometers ligt, bepaalt mede het karakter van de huizen. Dit zijn geen strandvilla's waar je met natte voeten binnenstapt, maar onderkomens waarvoor je even de auto pakt of een stuk fietst om bij het water te komen. Die afstand maakt de prijsstructuur anders dan aan de directe kust, en trekt een publiek dat bewust voor het meer kiest.
Gericht zoeken
Zoek je in Castiglione del Lago iets specifieks?
Deze aantallen zijn gemeten in het aanbod van Castiglione del Lago; de knop opent de gefilterde zoekpagina op Huisje huren.
Prijzen
Wat kost een vakantiehuis in Castiglione del Lago?
De helft van de huizen begint tussen €80 en €140 per nacht. Gemeten over 20 huizen, peildatum deze week.
Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.
Kaart
Waar liggen de vakantiehuizen in Castiglione del Lago?
- vakantiehuis
- natuur en strand
- uitgaan
- eten en drinken
- voorzieningen
- bezienswaardigheden
Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.
Goed om te weten
Praktisch in Castiglione del Lago
- Een auto is vrijwel noodzakelijk: de supermarkten liggen verderop en ook het strand en uitgaansgelegenheden als Controvento zijn niet lopend te bereiken.
- Controleer expliciet of je huis honden toestaat: een deel van het aanbod doet dat wel, een ander deel niet.
- Het aanbod is toegesneden op kleinere gezelschappen: boek je met een groep, check dan of je niet in een appartement voor vier personen terechtkomt.
- Een zwembad is geen luxe als je met kinderen reist en het strand even te ver weg is voor een spontaan bezoek.
- De hoogte van ruim driehonderd meter betekent koelere avonden dan aan de waterkant: neem een trui mee, ook in de zomer.
- De regen in oktober tot en met april is geen incident maar een patroon: plan in die maanden binnenactiviteiten of dagtrips.
- Panicarola is een van de wijkkernen: check bij je boeking of je in het centrum van Castiglione del Lago zit of in een van de omliggende frazione.
Wanneer gaan
Het weer in Castiglione del Lago
Van de warme maanden is juli gemiddeld de droogste: 33,1° overdag en zo'n 4 dagen met regen. Natst is november, met ongeveer 11 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.
Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.
Juli is de warmste maand in Castiglione del Lago, met gemiddeld 33 graden, en dat bepaalt de zomervakantie voor wie warm weer zoekt. Juni en augustus zitten daar dichtbij, met respectievelijk 30 en 32 graden. Deze maanden zijn ideaal voor wie het meer actief wil gebruiken: zwemmen, varen, aan de oever liggen. De hoge temperaturen maken een zwembad bij je accommodatie bijna overbodig, al biedt dat wel privacy en flexibiliteit. Houd er rekening mee dat juli en augustus ook de drukste maanden zijn; het meer trekt zowel Italianen uit de steden als buitenlandse toeristen.
Mei en september vormen de schouders van het seizoen, met 23 en 27 graden. Dat zijn temperaturen waarop je het meer nog wel in gaat, maar de middaghitte minder verstikkend is. September heeft bovendien minder regendagen dan het voorjaar, wat de kans op doorweekte wandeldagen verkleint. Voor wie niet gebonden is aan schoolvakanties, bieden deze maanden een betere balans tussen weer en rust. Juni kan daar ook bij horen, al loopt je dan meer kans op een hittegolf zoals in juli.
Oktober, met 22 graden en acht regendagen, is de laatste maand waarin je redelijk kunt rekenen op aangenaam weer. November en maart zakken naar 15 graden, en januari is met 10 graden en tien regendagen de koudste maand. De winter hier is niet bruut, maar wel grijs en nat. Wie in het voor- of naseizoen komt, moet rekening houden met die regenval en kiezen voor een huis waar je binnen wat kunt doen, want het meer als strandbestemming verliest dan zijn aantrekkingskracht. De bomen in Boschi di Ferretto - Bagnolo kleuren wel mooi in de herfst, als troost voor wie mist en motregen accepteert.
Veelgestelde vragen
Goed om te weten
Wat kost een vakantiehuis in Castiglione del Lago?
De helft van de huizen begint tussen €80 en €140 per nacht. Het goedkoopste begint bij €40. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.
Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Castiglione del Lago?
Op dit moment staan er 20 vakantiehuizen in Castiglione del Lago in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.
Kun je in Castiglione del Lago een vakantiehuis met hond huren?
Ja. Van de huizen die we tonen zijn er 10 waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.
Hoe ver is het strand vanaf Castiglione del Lago?
Het dichtstbijzijnde vakantiehuis in ons aanbod ligt op 7,5 kilometer van het strand. Per huis staat de afstand bij de gegevens vermeld.
Verder kijken