Sv. Filip i Jakov: 2 foto's uit het aanbod
De omgeving van Sv. Filip i Jakov
Foto bij 2-persoons appartement aan zee in Sv. Filip i Jakov Bekijk huis in de buurt →
De omgeving van Sv. Filip i Jakov
Foto bij 2-persoons appartement aan zee in Sv. Filip i Jakov Bekijk huis in de buurt →

Vakantiehuis huren in Sv. Filip i Jakov

10 vakantiehuizen in Sv. Filip i Jakov, Noord-Dalmatië, allemaal direct te boeken via Huisje huren.

Sv. Filip i Jakov is een klein dorp in Noord-Dalmatië, een kuststrook in Kroatië die gekenmerkt wordt door een afwisseling van pijnbomen, scherenkust en helder water. Het dorp ligt tussen grotere plaatsen in en trekt vooral kleinere gezelschappen aan die op zoek zijn naar een verblijf zonder massale drukte. Met stranden in de nabijheid en een landschap dat uitnodigt tot rustige wandelingen, leent het zich voor een vakantie waarbij je zelf het tempo bepaalt. De sfeer is nuchter en gericht op de dagelijkse ritmes van water, zon en eenvoudig eten, wat het geschikt maakt voor wie de Kroatische kust wil ervaren zonder de hectiek van de bekendere badplaatsen.

  • 10 vakantiehuizen
  • €50 vanaf, per nacht
  • €60–150 meestal vanaf, per nacht
  • 100 m tot het strand
  • 81 plekken in de omgeving
  • 6 buurplaatsen

Aanbod

10 van de 10 huizen

een greep over de hele prijsrange

Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.

Het aanbod

Wat voor huizen staan er in Sv. Filip i Jakov?

De accommodaties in Sv. Filip i Jakov bestaan grotendeels uit appartementen en vakantiehuizen, een verdeling die direct zichtbaar is in de compacte bebouwing langs de kust en iets landinwaarts. De meeste huizen zijn ingericht voor kleinere gezelschappen, waarbij het aanbod loopt van één- tot zesslaapkamers en de capaciteit varieert van twee tot twaalf personen. Die spreiding betekent dat je hier zowel als koppel een studio vindt als met een uitgebreide familie een huis met meerdere slaapkamers en leefruimtes. Sommige huizen liggen op loopafstand van het strand, terwijl andere iets meer privacy bieden door hun ligging tussen de groenblijvende vegetatie van Noord-Dalmatië.

Een deel van de huizen staat honden toe, wat de bestemming interessant maakt voor wie met een huisdier reist en niet wil kiezen tussen de eigen hond en een buitenlandse vakantie. Daarnaast beschikt een gedeelte van het aanbod over een zwembad, een voorziening die vooral bij grotere gezelschappen gunstig valt als het strand vol ligt of als de middaghitte aanhoudt. Het profiel van de bezoeker is daarmee divers: stellen die een week aan de kust doorbrengen, gezinnen met jonge kinderen die behoefte hebben aan faciliteiten, en groepen vrienden die de kosten van een groot huis delen. De concentratie op appartementen en vakantiehuizen in plaats van hotels geeft het dorp een residentieel karakter, waarbij je je sneller een inwoner dan een toerist voelt.

Gericht zoeken

Zoek je in Sv. Filip i Jakov iets specifieks?

Deze aantallen zijn gemeten in het aanbod van Sv. Filip i Jakov; de knop opent de gefilterde zoekpagina op Huisje huren.

Prijzen

Wat kost een vakantiehuis in Sv. Filip i Jakov?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €150 per nacht. Gemeten over 10 huizen, peildatum deze week.

Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.

Kaart

Waar liggen de vakantiehuizen in Sv. Filip i Jakov?

interactief · enige JavaScript op de pagina
  • vakantiehuis
  • met kinderen
  • natuur en strand
  • uitgaan
  • eten en drinken
  • voorzieningen
  • bezienswaardigheden

Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.

In de buurt

81 plekken rond Sv. Filip i Jakov

49 Eten en drinken
nog 44 andere

en nog 19 verder weg: dit zijn de dichtstbijzijnde.

16 Voorzieningen
nog 11 andere
6 Uitgaan
nog 1 andere
5 Natuur en strand
4 Bezienswaardigheden
1 Met kinderen

Een dag met kinderen in Sv. Filip i Jakov begint natuurlijk bij Trstike, het strand dat tot het dorp zelf behoort. Het loopt hier vrijwel pijnboombos in zee uit, wat schaduw biedt tijdens de warmste uren. Voor jonge kinderen is het voordeel dat het water hier geleidelijk dieper wordt en dat je niet ver hoeft te lopen vanaf de meeste accommodaties. Wil je afwisseling, dan ligt Dječje igralište Turanj in de omgeving, een speeltuin waar je na een ochtend aan het water terecht kunt voor andere beweging. De combinatie van strand en speelruimte maakt het mogelijk om de dag te verdelen zonder dat de reistijd opbreekt.

Uit eten gaan doe je in het dorp zelf, waar de keuze beperkt maar functioneel is. Margarita Maris, Tamaris, Nina en Pizzeria Feta vormen samen met Čirjak, Kod Ćipe en Pikolo het aanbod van restaurants en eenvoudige eetgelegenheden. Je merkt hier dat het dorp niet pretendeert een culinaire bestemming te zijn: de kracht ligt in verse vis en eenvoudige gerechten, gegeten met uitzicht op het water of tussen de huizen van het centrum. Voor wie meer zoekt, liggen Faros en Andrija in de verdere omgeving, samen met enkele fastfoodopties als Fenix en Oaza. Het uitgaansleven concentreert zich rond enkele vaste punten: ARTIĆ BEACH BAR en Cocktail bar Gusar liggen aan het water, terwijl Paradiso, Naša mala klinika en Mur pool bar de avonduren vullen. Kino Sveti Filip i Jakov biedt een alternatief voor wie na het eten niet direct naar een bar wil.

De natuur rond het dorp is typisch Noord-Dalmatisch: rotsige kustlijnen afgewisseld met kleine baaitjes en pijnbomen die tot aan de klifrand groeien. Trstike is het dichtstbijzijnde strand, maar voor wie verder wil, liggen Rogovo, Plaža Morovička en Gajina in de omgeving. Vrbički gajac biedt een ander karakter, meer bos en minder open water, wat de wandelingen divers maakt. De vegetatie hier is adaptief: naaldbomen en struikgewas dat de droge zomers overleeft en in de winter de regen opvangt. Je kunt hier uren langs de kust lopen zonder een duidelijk pad te volgen, vooral tussen Trstike en de verdere stranden die minder frequent bezocht worden.

Voor de praktische boodschappen hoef je het dorp niet uit. Gjon, Ljekarna Pablo voor medicijnen, en de supermarkten Konzum en Tommy dekken de dagelijkse behoefte. Luiđi, Euronet, Bakmaz en Sakić vervullen specifiekere functies, van geld opnemen tot gespecialiseerde winkels. Wil je meer keuze of een grotere bank, dan liggen Studenac, OTP Bank en Ines iets verderop, samen met Stari mlin en Sarag als aanvullende voorzieningen. De structuur is herkenbaar voor kleine Kroatische kustdorpen: het essentiële is lokaal beschikbaar, het bijkomende vraagt een korte rit.

Gegevens uit OpenStreetMap, maandelijks bijgewerkt. Klik een plek aan om te zien waar hij ligt.

Goed om te weten

Praktisch in Sv. Filip i Jakov

  • Sommige accommodaties staan honden toe: check bij boeking of dit voor jouw huis geldt.
  • De meeste huizen liggen op loopafstand van het strand Trstike, maar controleer de exacte ligging als je een specifieke voorkeur hebt.
  • Een gedeelte van het aanbod beschikt over een zwembad, wat in juli en augustus de hoofdprikuren ontlast.
  • Voor dagelijkse boodschappen hoef je het dorp niet uit; medicijnen haal je bij Ljekarna Pablo.
  • Het lokale uitgaansleven bestaat uit strandbars en kleine cafés; verwacht geen nachtclubs.
  • In juni en september profiteer je van warm weer met minder regen en minder drukte dan in juli.
  • Speelgelegenheid voor jonge kinderen bevindt zich in de omgeving; in het dorp zelf is de natuur de hoofdactiviteit.

Wanneer gaan

Het weer in Sv. Filip i Jakov

Van de warme maanden is juni gemiddeld de droogste: 27,5° overdag en zo'n 4 dagen met regen. Natst is november, met ongeveer 14 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.

Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.

De maanden juni, juli en augustus vormen de kern van het seizoen in Sv. Filip i Jakov, met temperaturen die in juli tot boven de dertig graden stijgen. Juli is de warmste maand, augustus volgt met een minimaal verschil. Voor wie de zee als hoofdreden heeft om hierheen te komen, zijn deze weken het meest voorspelbaar: het water is aangenaam, de dagen lang, en de kans op regenval beperkt tot enkele dagen per maand. Juni en augustus tellen respectievelijk vier en vijf regendagen, juli eveneens vier, wat in de praktijk betekent dat je weken kunt verblijven zonder een druppel te zien.

De randen van het seizoen (mei, september en oktober) bieden een andere ervaring. Mei begint met een gemiddelde temperatuur van eenentwintig graden, september houdt vijfentwintig graden vast, en oktober daalt pas naar eenentwintig. Dat zijn temperaturen waarop je nog steeds aan het strand ligt, zonder de drukte van juli. Het nadeel is de variabiliteit: mei en oktober tellen elk tien regendagen, meer dan de zomermaanden, en de zee is in mei nog niet op temperatuur. September is hierbij de meest ondergewaardeerde maand: het water is door de zomer opgewarmd, de toeristenstromen nemen af, en de temperatuur ligt nog steeds in het kwart dat de meeste Nederlanders als zomer beschouwen.

Het weer bepaalt wat je in Sv. Filip i Jakov kunt doen, vooral omdat het dorp geen uitgebreide indoor-voorzieningen kent. Bij aanhoudende hitte zijn de huizen met zwempool een voordeel, en zoek je de schaduw van Trstike of de pijnbomen achter de kust. In de koelere maanden verschuift het accent naar wandelen in Vrbički gajac of langs de kustlijn richting Rogovo. November tot maart is niet ongeschikt, maar vereist een andere instelling: de gemiddelde temperatuur daalt tot elf tot zestien graden en de regendagen lopen op naar dertien, waardoor je eerder een huurauto nodig hebt om de omgeving te verkennen dan dat je per fiets of te voet alles af kunt.

Veelgestelde vragen

Goed om te weten

Wat kost een vakantiehuis in Sv. Filip i Jakov?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €150 per nacht. Het goedkoopste begint bij €50. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.

Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Sv. Filip i Jakov?

Op dit moment staan er 10 vakantiehuizen in Sv. Filip i Jakov in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.

Kun je in Sv. Filip i Jakov een vakantiehuis met hond huren?

Ja. Van de huizen die we tonen zijn er 3 waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.

Hoe ver is het strand vanaf Sv. Filip i Jakov?

Het dichtstbijzijnde vakantiehuis in ons aanbod ligt op 100 meter van het strand. Per huis staat de afstand bij de gegevens vermeld.

Zijn er restaurants en winkels in Sv. Filip i Jakov?

Binnen vier kilometer liggen 49 gelegenheden om te eten of te drinken en 16 voorzieningen zoals supermarkten en winkels. Ze staan hierboven op naam.

Verder kijken

Buurplaatsen van Sv. Filip i Jakov