Vakantiehuis huren in Egmond aan Zee
79 vakantiehuizen in Egmond aan Zee, Noord-Holland, allemaal direct te boeken via Huisje huren.
Dorp in de Noord-Hollandse gemeente Bergen, Nederland.
Egmond aan Zee is een badplaats aan de Noordzee in Noord-Holland, een dorp dat in de volksmond Derp wordt genoemd. Het ligt in de gemeente Bergen en heeft een uitgesproken kustkarakter, met name voor wie een vakantie zoekt waar het strand centraal staat. Het dorp leent zich voor gezinnen, stellen en kleinere groepen die de combi van zee, duinen en dorpsleven op prijs stellen. Je kunt hier een strandvakantie houden zonder de drukte van grotere badplaatsen, met het Torensduin als natuurlijke achtergrond en het Museum Van Egmond als lokaal venster op de geschiedenis van deze plek.
- 79 vakantiehuizen
- €50 vanaf, per nacht
- €140–210 meestal vanaf, per nacht
- 52 plekken in de omgeving
- 6 buurplaatsen
Aanbod
12 van de 79 huizen
-
Modern chalet voor 6 personen in Egmond aan Zee (opent in een nieuw tabblad)
6 pers · 3 slaapkamers · hond welkom
vanaf €52 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
52325 (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 2 slaapkamers
vanaf €100 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Stijlvol appartement voor 4 personen in Egmond aan Zee (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 2 slaapkamers
vanaf €116 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
109132 (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 1 slaapkamer
vanaf €133 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
2-persoons vakantiehuis in Egmond aan Zee op 800m van centrum (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 2 slaapkamers
vanaf €146 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Charmant vakantiehuis voor 2 personen in hartje Egmond aan Zee (opent in een nieuw tabblad)
2 pers · 1 slaapkamer · hond welkom
vanaf €157 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
315206 (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 2 slaapkamers · hond welkom
vanaf €183 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
376681 (opent in een nieuw tabblad)
4 pers · 2 slaapkamers
vanaf €208 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Zeezicht en luxe in appartement De Zeeparel in Egmond aan Zee (opent in een nieuw tabblad)
5 pers · 3 slaapkamers · hond welkom
vanaf €256 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
Licht appartement Zilverlicht aan de boulevard in Egmond aan Zee (opent in een nieuw tabblad)
6 pers · 3 slaapkamers · hond welkom
vanaf €321 per nacht
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
191529 (opent in een nieuw tabblad)
5 pers · 2 slaapkamers
prijs op aanvraag
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad) -
131633 (opent in een nieuw tabblad)
5 pers · 3 slaapkamers
prijs op aanvraag
Bekijk op huisjehuren.nl ↗ (opent in een nieuw tabblad)
Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.
Het aanbod
Wat voor huizen staan er in Egmond aan Zee?
De meeste vakantiehuizen in Egmond aan Zee zijn appartementen en vrijstaande woningen, verspreid over het dorp en de directe omgeving. Een groot deel staat op een vakantiepark, wat betekent dat je vaak gezamenlijke voorzieningen deelt en de buren eveneens op vakantie zijn. Dit type accommodatie past bij het karakter van het dorp: het aanbod is er vooral op gericht om kleinere gezelschappen onder te brengen.
De slaapkamers lopen van één tot vier per huis, en de capaciteit loopt uiteen van twee tot acht personen. Die spreiding zegt iets over wie hier komt: stellen die een appartement met één slaapkamer huren, gezinnen die met kinderen een groter huis nodig hebben, en soms twee stellen die samen een huis delen. Sommige huizen liggen op loopafstand van het strand, en een deel staat honden toe. Die combinatie maakt dat je hier terechtkunt als je het strand direct wilt kunnen opzoeken, of als je met een hond reist en de Noordzee wilt laten ervaren.
Gericht zoeken
Zoek je in Egmond aan Zee iets specifieks?
Deze aantallen zijn gemeten in het aanbod van Egmond aan Zee; de knop opent de gefilterde zoekpagina op Huisje huren.
Prijzen
Wat kost een vakantiehuis in Egmond aan Zee?
De helft van de huizen begint tussen €140 en €210 per nacht. Gemeten over 79 huizen, peildatum deze week.
Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.
Kaart
Waar liggen de vakantiehuizen in Egmond aan Zee?
- vakantiehuis
- met kinderen
- natuur en strand
- uitgaan
- eten en drinken
- voorzieningen
- bezienswaardigheden
Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.
In de buurt
52 plekken rond Egmond aan Zee
nog 29 andere
en nog 4 verder weg: dit zijn de dichtstbijzijnde.
nog 4 andere
Met kinderen valt er in Egmond aan Zee genoeg te doen zonder dat je het dorp uit hoeft. Er is een speeltuin en een midgetgolfbaan voor de dagen dat het strand even niet trekt, en op het strand zelf vermaakt een kind zich al snel uren. Het Torensduin ligt direct aan zee en nodigt uit om te klimmen en vanaf de top naar de horizon te staren. Voor wie meer structuur zoekt, zijn er het Sporthal De Watertoren en het botenverenigingsgebouw van de Werf, waar je soms activiteiten tegenkomt.
Uit eten doe je bij De Jongens of De Visboet als je vis wilt, bij Brasserie Bruut voor een uitgebreidere kaart, of bij Van Speijk en Casa Paloma als je wat meer richting het centrum blijft. Eazee en Bad Egmond zijn andere opties, en voor een afwisselend avondje is er Jooi. In het uitgaanscircuit is 't Swintje de plek waar je terechtkunt voor een drankje na het eten. Wil je iets verder weg, dan ligt 't Zilverzand in de omgeving. Bunkermuseum Jansje Schong en Museum Van Egmond bieden bovendien de mogelijkheid om tussen de maaltijden door iets van de streek mee te krijgen.
De natuur draait om de combinatie van strand, zee en duin. Het Torensduin is het meest in het oog springende natuurgebied, een duinformatie die je direct vanaf het strand kunt betreden. De Noordzee zelf is er altijd, wisselend in temperament, en het strand is breed genoeg om er ook met wat wind een wandeling te maken. Het landschap is open, er zijn geen hoge bebouwing of bossen die het uitzicht blokkeren.
Voor de dagelijkse boodschappen zijn er een DekaMarkt en twee vestigingen van Piet Kerssens in het dorp of vlakbij. Geld opnemen doe je bij de Geldmaat, medicijnen haal je bij Alphega apotheek de Egmonden en je fiets laat je bij Bike Shop Egmond repareren. Beach Bastards is er voor strandspullen, De Echte Bakker voor brood, en BAS voor andere praktische zaken. Het Derper Vraauwtje is een bezienswaardigheid die je onderweg tegenkomt.
Gegevens uit OpenStreetMap, maandelijks bijgewerkt. Klik een plek aan om te zien waar hij ligt.
Goed om te weten
Praktisch in Egmond aan Zee
- Een deel van de huizen staat honden toe: check bij het boeken of dit voor jouw huis geldt.
- Sommige accommodaties liggen op loopafstand van het strand, andere liggen iets meer landinwaarts op een vakantiepark.
- Het aanbod richt zich op kleinere gezelschappen: voor groepen boven de 8 personen is de keuze beperkt.
- Het dorp zelf heeft voldoende voorzieningen voor de dagelijkse boodschappen, je hoeft niet per se naar Bergen of Alkmaar.
- Het strand is breed en open, waardoor het ook bij wind nog wandelbaar is, maar er is weinig natuurlijke beschutting.
- In juli en augustus is het drukker, in mei en september merkbaar rustiger.
- Slaapkamers variëren van 1 tot 4: controleer of de verdeling past bij je gezelschapssamenstelling.
Wanneer gaan
Het weer in Egmond aan Zee
Van de warme maanden is juni gemiddeld de droogste: 19,6° overdag en zo'n 10 dagen met regen. Natst is november, met ongeveer 18 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.
Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.
De warmste maand in Egmond aan Zee is augustus, met een gemiddelde dagtemperatuur van 21 graden, en dat is tegelijk de meest voor de hand liggende periode om te komen. Juli volgt met 20 graden, en ook juni en september zitten daar dicht tegenaan met respectievelijk 20 en 19 graden. In die maanden ligt het strand er het meest uitnodigend bij, al is de Noordzee zelden echt warm.
De randen van het seizoen bieden een andere ervaring. Mei heeft nog 16 graden, wat voor een strandwandeling met jas aan prima is, en in oktober is het met 15 graden niet veel koeler. Het voordeel van die maanden is dat het rustiger is op het strand en in de dorpsstraat, en dat je buiten de schoolvakanties minder concurrentie hebt voor een tafel bij De Visboet of De Jongens. Voor wie met kinderen reist, betekent de meivakantie of de herfstvakantie wellicht een compromis tussen weer en drukte.
De regen valt het hele jaar door, met een piek in november van 18 regendagen en enigszins lagere aantallen in de zomer. Juni en augustus kennen elk 10 tot 11 regendagen, wat betekent dat een zomervakantie niet automatisch droog is. Januari is met 7 graden en 15 regendagen de koudste maand, en dan slaat het karakter van het dorp om: de wandeling over het Torensduin wordt een kwestie van goede kleding, en het strand is eerder een plek voor stormwaarneming dan voor zonnebaden.
Veelgestelde vragen
Goed om te weten
Wat kost een vakantiehuis in Egmond aan Zee?
De helft van de huizen begint tussen €140 en €210 per nacht. Het goedkoopste begint bij €50. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.
Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Egmond aan Zee?
Op dit moment staan er 79 vakantiehuizen in Egmond aan Zee in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.
Kun je in Egmond aan Zee een vakantiehuis met hond huren?
Ja. Van de huizen die we tonen zijn er 5 waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.
Zijn er restaurants en winkels in Egmond aan Zee?
Binnen vier kilometer liggen 34 gelegenheden om te eten of te drinken en 9 voorzieningen zoals supermarkten en winkels. Ze staan hierboven op naam.
Verder kijken