Oropesa del Mar: 2 foto's uit het aanbod
De omgeving van Oropesa del Mar
Foto bij Las Vegas II Bekijk huis in de buurt →
De omgeving van Oropesa del Mar
Foto bij Las Vegas II Bekijk huis in de buurt →

Vakantiehuis huren in Oropesa del Mar

66 vakantiehuizen in Oropesa del Mar, Costa del Azahar, allemaal direct te boeken via Huisje huren.

9.898 inwoners.

Oropesa del Mar, plaatselijk ook gewoon Orpesa genoemd, is een kustgemeente van 26 km² in de Spaanse provincie Castellón, op 33 meter boven zeeniveau aan de Middellandse Zee. Het telt ruim 12.600 inwoners en maakt deel uit van de streek Valencia, in de kustregio Costa del Azahar.De bron tekst geeft aan. Dit is een plek voor wie aan het strand wil liggen, maar wel wat meer structuur om zich heen wil dan een piepklein vissersdorp biedt. De combinatie van stranden, een haven en een wijkachtige opbouw maakt het geschikt voor stellen en kleine gezinnen die een vakantie zoeken met zee, beperkte verplaatsingen en de optie om zelf te koken in een appartement.

  • 66 vakantiehuizen
  • €30 vanaf, per nacht
  • €60–80 meestal vanaf, per nacht
  • 20 m tot het strand
  • 64 plekken in de omgeving
  • 3 buurplaatsen

Aanbod

12 van de 66 huizen

een greep over de hele prijsrange

Boeken en het volledige aanbod vind je op Huisje huren.

Het aanbod

Wat voor huizen staan er in Oropesa del Mar?

Het aanbod in Oropesa del Mar bestaat vrijwel geheel uit appartementen. Dat past bij de inrichting van de plaats zelf: het is geen verspreid liggend dorp met losse villa's, maar een wijkachtige kustnederzetting waar mensen dicht op elkaar wonen en waar compacte bouw logisch is. De appartementen zijn er voor kleinere gezelschappen, van twee tot zes personen, met een tot drie slaapkamers. Dat betekent dat je hier vooral stellen en jonge gezinnen aantreft, niet grote families die met vijftien man samen een huis zoeken.

Sommige huizen liggen op loopafstand van het strand, wat het typische verblijfsritme bepaalt: 's ochtends met de handdoek onder de arm, 's middags terug voor een maaltijd in het appartement. Een deel van de huizen heeft een zwembad, handig als je de zee even zat bent of met jonge kinderen reist die nog niet goed kunnen zwemmen. Ook zijn er huizen waar honden zijn toegestaan, wat voor een strandbestemming niet vanzelfsprekend is en de bestemming toegankelijker maakt voor mensen die hun hond niet thuis willen laten.

Gericht zoeken

Zoek je in Oropesa del Mar iets specifieks?

Deze aantallen zijn gemeten in het aanbod van Oropesa del Mar; de knop opent de gefilterde zoekpagina op Huisje huren.

Prijzen

Wat kost een vakantiehuis in Oropesa del Mar?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €80 per nacht. Gemeten over 66 huizen, peildatum deze week.

Vanaf-prijzen per nacht voor twee personen, zoals aangeboden op Huisje huren. Wat een week werkelijk kost hangt af van het seizoen.

Kaart

Waar liggen de vakantiehuizen in Oropesa del Mar?

interactief · enige JavaScript op de pagina
  • vakantiehuis
  • met kinderen
  • natuur en strand
  • uitgaan
  • eten en drinken
  • voorzieningen
  • bezienswaardigheden

Kaartgegevens © OpenStreetMap-bijdragers.

In de buurt

64 plekken rond Oropesa del Mar

31 Eten en drinken
nog 26 andere

en nog 1 verder weg: dit zijn de dichtstbijzijnde.

9 Natuur en strand
nog 4 andere
9 Bezienswaardigheden
nog 4 andere
6 Voorzieningen
nog 1 andere
5 Uitgaan
4 Met kinderen

Met kinderen kun je in Oropesa del Mar zelf al een dag vullen zonder de auto te pakken. De stranden als Platja de la Conxa en de kleinere Cala d'Orpesa la Vella liggen binnen bereik, en voor een ander perspectief op de kustlijn breng je een bezoek aan de Mirador del Port of de Mirador d'Orpesa. Wil je meer actie, dan zijn er in de omgeving waterparken waaronder Magic Splash Adventure, Parque Acuatico Polinesia en het bijbehorende Parque Magic Land, plus disco Aqua als je met tieners reist die 's avonds nog iets willen doen.

Eten doe je volgens hoe laat het is en hoeveel zin je hebt om te lopen of rijden. In het dorp zelf zit je voor tapas bij Taberna Gallega of Tapas II pescaditos, voor tussendoortjes bij Bar cafetería Asil, en voor wat steviger aan tafel bij El Temple of Chulvi. Verderop in de omgeving zijn er opties als Aroa, La Plceta of het Mesón del Poble, als je een avondje de auto pakt. De Pinsería y Gastrobar Italiano en Biga tonen ook dat er naast Spaans eten meer te krijgen is als je daar behoefte aan hebt.

Uitgaan concentreert zich op een handvol plekken. In het dorp zelf zijn dat Bar Guaranda en Bauta & Moretta. Wil je later of andersom, dan moet je naar Café Victoria, Doña Juanita of La Renegà iets verderop. Het is geen plek waar je om de haverklap van zaak naar zaak stapt, dus verwacht geen uitbundig nachtleven; wie dat zoekt, ligt hier verkeerd.

Voor de natuur hoef je Oropesa del Mar niet uit voor de directe kust. De Cala dels Retors is een van de kleinere inhammen die wat beschutte plek biedt. Verderop kun je de langere stranden verkennen: Platja del Morro de Gos en Platja de la Renegà. Ook het Parc del Castell en de Jardines de Marina d'Or liggen in de omgeving, als je even geen zin hebt in zand tussen de tenen. Voor wie de geschiedenis van de streek interessant vindt, zijn er de Torre del Rei en het Castell d'Orpesa, plus musea als het Museo del Naipe en het Museu d'Orpesa. De Antiga Presó en het Port d'Orpesa geven de plaats daarnaast een specifiek historisch karakter dat je niet in elke kustplaats aantreft.

Praktisch gezien is er in het dorp een Panadería Marga voor je dagelijkse brood. Voor grotere boodschappen, een apotheek of medische zorg rijd je naar de Farmacia La Mar, de supermarkt Dia of het zomerse medisch consultatiestation. Casa Tere en het tankstation bij Marina d'Or helpen als je een vakantiewoning zelf moet voorzien van eten en drinken.

Gegevens uit OpenStreetMap, maandelijks bijgewerkt. Klik een plek aan om te zien waar hij ligt.

Goed om te weten

Praktisch in Oropesa del Mar

  • Je boekt hier vrijwel altijd een appartement, geen vrijstaand huis. Reken op twee tot zes personen; grotere groepen moeten splitsen over meerdere accommodaties.
  • Sommige huizen liggen op loopafstand van het strand, andere niet. Check bij het boeken of je met of zonder auto wilt reizen.
  • Een deel van de accommodaties heeft een zwembad. Dat is geen overbodige luxe als je met jonge kinderen reist of in de zomer een alternatief zoekt voor de zee.
  • Honden zijn in een deel van de huizen toegestaan. Niet overal, dus expliciet vragen als je met hond reist.
  • Boodschappen doe je in het dorp bij de bakker, voor de rest rijd je naar supermarkt Dia of andere voorzieningen iets verderop. Een auto is praktisch.
  • Uitgaan en uitgebreid dineren vraagt om verplaatsingen. In het dorp zelf is het aanbod beperkt tot een paar bars en restaurants.
  • Het hoogseizoen loopt van juni tot en met augustus. Juni en september zijn warmer dan mei en oktober, maar een stuk rustiger dan de echte zomermaanden.

Wanneer gaan

Het weer in Oropesa del Mar

Van de warme maanden is augustus gemiddeld de droogste: 29,9° overdag en zo'n 2 dagen met regen. Natst is maart, met ongeveer 10 regendagen. Gemiddelden over 5 jaar gemeten weer.

Gemiddelde dagtemperatuur per maand, over 5 jaar meetdata.

De cijfers geven aan dat de zomermaanden het warmst zijn, met juni al op 27 graden en juli en augustus op 29 en 30 graden. Augustus is de warmste maand, wat betekent dat de Middellandse Zee dan goed op temperatuur is en je lang op het strand kunt liggen. Juli en augustus zijn ook de maanden met de minste regendagen, slechts twee of drie per maand, dus de kans op een wash-out is minimaal.

De randen van het seizoen bieden een afweging. Mei en oktober hebben nog respectievelijk 22 en 23 graden, met zes en negen regendagen. Niet perfect strandweer elke dag, maar wel leefbaar en een stuk rustiger dan midden in de zomer. Juni en september, met 27 en 26 graden en vier tot acht regendagen, zijn voor veel mensen het optimum: warm genoeg voor de zee, minder vol dan juli-augustus, en de natuur rond Oropesa del Mar is dan nog groen na de lente of juist beginnend te verdrogen in herfstsfeer.

Januari is de koudste maand met 15 graden en slechts drie regendagen, maar dat is voor de meeste Nederlanders geen strandweer. De wintermaanden lenen zich daarom eerder voor een stedentrip naar Valencia met Oropesa als basis, of voor wandelen langs de kust zonder de intentie om echt te zwemmen. De maanden maart en april zijn wisselvalliger met respectievelijk tien en zes regendagen, waardoor je meer risico loopt op dagen die binnen doorgebracht moeten worden in je appartement.

Veelgestelde vragen

Goed om te weten

Wat kost een vakantiehuis in Oropesa del Mar?

De helft van de huizen begint tussen €60 en €80 per nacht. Het goedkoopste begint bij €30. Prijzen gelden voor twee personen en lopen op in de zomer- en schoolvakanties.

Hoeveel vakantiehuizen zijn er in Oropesa del Mar?

Op dit moment staan er 66 vakantiehuizen in Oropesa del Mar in het aanbod van Huisje huren. Dat aantal wisselt per seizoen, omdat verhuurders hun beschikbaarheid zelf bijwerken.

Kun je in Oropesa del Mar een vakantiehuis met hond huren?

Ja. Van de huizen die we tonen zijn er 5 waar een hond welkom is. Let bij het boeken op eventuele toeslagen en op het maximale aantal huisdieren.

Hoe ver is het strand vanaf Oropesa del Mar?

Het dichtstbijzijnde vakantiehuis in ons aanbod ligt op 20 meter van het strand. Per huis staat de afstand bij de gegevens vermeld.

Zijn er restaurants en winkels in Oropesa del Mar?

Binnen vier kilometer liggen 31 gelegenheden om te eten of te drinken en 6 voorzieningen zoals supermarkten en winkels. Ze staan hierboven op naam.

Verder kijken

Buurplaatsen van Oropesa del Mar