Vakantiehuis huren in Yorkshire en de Humber

De prijzen lopen binnen Yorkshire en de Humber flink uiteen: in Scarborough betaal je vanaf €110 per nacht, in Yorkshire Moors €220. Waar je gaat zitten scheelt dus meer dan wanneer.

Yorkshire en de Humber ligt aan de Noordzee en telt 46 vakantiehuizen verdeeld over drie plaatsen. Het aanbod concentreert zich sterk in Whitby, waar meer dan de helft van alle huizen staat. De overige woningen liggen in Yorkshire Moors en Scarborough. De streek biedt een combinatie van kust en heuvelachtig binnenland.

De vanafprijzen per nacht voor twee personen lopen uiteen. Scarborough is het goedkoopst met prijzen vanaf €90, terwijl Yorkshire Moors het duurste uitvalt vanaf €250 per nacht. Whitby neemt een tussenpositie in met vanaf €100.

Plaatsen in Yorkshire en de Humber

Welke plaats past bij jou?

De drie plaatsen verschillen duidelijk in karakter en prijsniveau. Whitby is de grootste aanbieder met 25 huizen en is volgens het Wikipedia-artikel een havenstad met ruim 13.000 inwoners. Het is de enige als 'kleine stad' bestempelde plaats in het blok. Scarborough is met 9 huizen de kleinste aanbieder, maar wel de goedkoopste keuze met vanafprijzen van €90 tot €110 per nacht. Yorkshire Moors ligt qua aanbod in het midden met 12 huizen, maar vraagt met vanafprijzen van €200 tot €250 per nacht het meeste.

De verdeling van voorzieningen over de hele streek toont een verschuiving naar stedelijk leven: eten en drinken domineert met 55 plekken, gevolgd door bezienswaardigheden en uitgaan. Natuur en strand zijn met 18 locaties minder vertegenwoordigd dan entertainment. Activiteiten met kinderen zijn schaars met slechts 3 plekken.

Wanneer kun je het beste gaan?

De warmste maand is juli met een gemiddelde dagtemperatuur van 19 graden. Het voorjaar loopt op van koel in maart naar mild in mei. De zomermaanden juni tot augustus zijn het aangenaamst, met september nog steeds aangenaam. De herfst koelt gestaag af van 14 graden in oktober naar 10 in november. In de winter ligt de dagtemperatuur rond 6 tot 8 graden; 's nachts wordt het kouder. De Noordzee beïnvloedt het klimaat het hele jaar door.

Kort samengevat

  • Het aanbod is beperkt tot drie plaatsen; controleer eerst beschikbaarheid in Whitby, Yorkshire Moors of Scarborough.
  • De goedkoopste optie is Scarborough vanaf €90 per nacht; Yorkshire Moors begint bij €250.
  • Stedelijke voorzieningen overstelven die voor kinderen: eten en drinken is ruim vertegenwoordigd, speelplekken schaars.
  • 's Nachts is het kouder dan de aangegeven dagtemperaturen; rekencijfers liggen voor januari op 6 graden overdag.
  • De streek ligt aan de Noordzee; houd rekening met zeewind en wisselvallig weer ook in de zomer.